Toto je testovací zpráva

NANOHACH

Informace:

Soubor, který založilo (2004) několik absolventů Konzervatoře Duncan centre, uzavře na podzim 2014 první dekádu své činnosti. Do konce roku 2014 uvede 3 nová díla: Diptych Michala Záhory (projekt pro kapli v Nečtinách u Plzně a divadlo Ponec), Move on Veroniky Švábové (premiéra v Duncan Centre i v divadle Ponec) a Citoyen Ley Švejdové (během 15.ročníku festivalu Mezipatra v pražské Lucerně).

Cílem sdružení platným dodnes bylo vytvořit platformu pro realizaci tanečně-divadelních projektů na vysoké profesionální úrovni a tvůrčím způsobem úzce spolupracovat se zahraničními choreografy a uměleckými subjekty. Aktuálně se však tvorba souboru zaměřuje na realizaci původních českých děl, které uvádí v posledních letech především v pražském divadle Ponec. Velmi často vstupují NANOHACH do veřejného prostoru (České Centrum Praha, Společnost F.Kafky, Centrum DOX, Botanická zahrada, Fakulta Architektury ČVUT, metro Florenc a další exteriéry, galerie, nádražní budovy a tovární haly). Za zmínku stojí dokument ČT Doteky tance (2011) a fotografické výstavy dokumentující činnost souboru – NANOHACH NAPLNO (2009), NANOHACH VEN! (2011).

Členové NANOHACH se kromě svých inscenací aktivně podílejí na současném kulturním dění v ČR. Posledním oceněním pro soubor je Pocta osobnosti roku 2014 (H.Malík), který udělil v říjnu festival ...příští vlna/Next Wave...
Umělecky nejvýraznější díla souboru: Synchronicity (ch.: M. Záhora, Cena za interpretaci 2006), Portrét (ch.: I. M. Popovici /ro/, Cena SAZKY 2007 za „objev v tanci" a Cena za interpretaci 2007), -gracerunners- (ch.: K. Foss /no/), Resonance (ch.: M. Záhora, pro Scottish Dance Theatre a NANOHACH), Miluj mě (ch.: N. Charnock /uk/), Zločin a trest – pohybová skoroopera (r.: J. Komárek, Cena za nejlepší light design 2010 a Critics Award 2013 /Kingfestival Rusko/), Brut (ch.: F. Ramalingom /fr/), Orbis pictus (ch.: L.Bartůňková / M.Záhora) a Flashed by (ch.: L.Flory). Všechny inscenace skupiny na sebe strhly pozornost kritické i divácké divadelní obce u nás i v zahraničí (mimo sousední státy také Anglie, Argentina, Chorvatsko, Egypt, Francie, Irsko, Izrael, Norsko, Pákistán, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Španělsko, USA).