Toto je testovací zpráva

Anotace:

Běžej. Doufaj. Vědí, že svět je jim v patách. Držej se.
Držej se jako o život týhle chvíle, toho okamžiku klamnýho dojmu, že uprostřed vší tý prázdnoty, vězí něco skutečnýho…
 
Pohybové představení pro čtyři interprety o přátelství a samotě v něm.

VOID RELOADED - nové uvedení

První verze inscenace Void vznikla v roce 2017 pod hlavičkou VerTeDance. Dočkala se však pouze jediného uvedení. Organizační překážky a potřeba nalezení nového zázemí po ukončení činnosti VerTeDance znamenaly pro Void pracovní odmlku. Ve spolupráci Veroniky Knytlové s fyzioterapeutkou a produkční Radmilou Krásenskou se nyní zrodilo uskupení Mind Move - platforma pro performativní a vzdělávací aktivity a pro preventivně-terapeutickou péči o tělo.
 

Přitažlivý potenciál Voidu jsme cítili již v době jeho zkoušení. Měli jsme a máme ho rádi. Jsme přesvědčeni o jeho síle i formě sdělení, kterou je, spíše než tanec, prostě pohyb. Vemlouvavá řeč těla v situacích, které zdánlivě prožíváme v běžném životě. Delší odmlka navíc přinesla možnost získat odstup a zároveň se ještě hlouběji ponořit do tématu. Fascinace křehkostí a do určité míry vzájemnou neprostupností mikrokosmu mezilidských pout pro nás nadále zůstává aktuálním tématem. V původní verzi se však naše pocity na diváky nepřenesly tak, jak jsme čekali. Věříme ale, že stačí pohnout několika detaily a celý dojem se stane působivějším.

To nejdůležitější, co přestálo roční pauzu, je chuť a touha představení hrát a pracovat na něm. Void Reloaded se tak stává naším pomyslným startem, do něhož opíráme všechny svoje síly.