Toto je testovací zpráva

Anotace:

Prestižními cenami ověnčená studie temného okraje barevného spektra. Vynikající vlámská choreografka Ann Van den Broek spolu se skupinou tanečníků a kameramanem bere publikum na průzkum barev noci. Kamera odkrývá,  co by mělo zůstat neviděné, ale zároveň se dotěrně vyptává, co je skutečnost a co přelud. V Black Piece uvidíte mnohem víc! Inspirací této surrealistické choreografie se stala kniha francouzského historka Michaela Pastoureaua: Black, The History of a Colour, která přibližuje symbolické proměny černé barvy v myšlení a dějinách lidstva. 

 

 

Ceny:
V říjnu 2015 získalo představení The Black Piece cenu 'Zwaan' (Labuť), nejprestižnější holandské ocenění v oblasti současného tance, udílené Holandskou asociací ředitelů divadel a koncertních síní (VSCD). Patří mu též ocenění Dioraphte za silný mezinárodní potenciál. 

 

Po představení 16. 6. následuje diskuze s umělci. Moderuje Veronika Štefanová, tlumočí Bára Čermáková.

Recenze:

"The Black Piece je sérií nádherných atmosferických obrazů, řetězcem omamných detailních záběrů na tanečnice a tanečníky, kteří se beze studu tu promenádují po jevišti jako po přehlídkovém mole, tu v potu oddávají pohybu na hraně sadomasochismu. Tak nebo tak, místa, po kterých vás provedou, nejsou ničím menším než temnými zákoutími lidské duše, života."
(Knack)

partneři představení