Toto je testovací zpráva


Anotace:

NOC DIVADEL 2017
 
PONEC – divadlo pro tanec se opět zapojuje do mezinárodního projektu „European Theatre Night“ a nabízí v sobotu 18. listopadu originální program, kde se můžete ponořit do divadelního světa i jako aktivní divák. Na tento den připadá i Evropský Den Diváků/European Spectators Day díky kterému se můžete propojit i dalšími diváky po celé Evropě.
 
Projekce filmu "Haló? Je tam někdo? Posílání zprávy nejen o tanci do vesmíru" 16:00 – 16:45 hlavní sál
Program začíná již v 16:00 hodin tak, aby oslovil nejen dospělé diváky, ale i rodiny s dětmi. Petra Tejnorová s Terezou Ondrovou vyzvaly náhodně děti, aby sdílely své pohledy na tanec ve své imaginaci. Vznikl tak film s názvem „Haló? Je tam někdo? Posílání zprávy nejen o tanci do vesmíru“.
 
Anotace:
Jak vidí svůj život dnešní děti? Co by sdělily o sobě, o lidech a celé zeměkouli těm, kteří možná žijí na jiných planetách nebo ve vesmíru? Jak by jim jednoduše popsaly, co je to tanec? Krátký dokument určený dospělým i dětem, kteří milují sci-fi, tanec adalší dobrodružství.
 
Film je uváděn v českém znění s anglickými titulky. 
 
Po projekci následuje praktický workshop pro děti zaměřený na animaci.
Workshop 16:45 – 17:30 dolní foyer
 

Divácká diskuse 17:00 – 17:15 hlavní sál

Od 17:00 hodin jsou zváni do divadla všichni, co se zajímají o metody aktivního zapojování diváků. Zabývá se jimi evropský projekt Be SpectACTive! Na sedmi místech Evropy se budou diváci bavit nad stejnými otázkami o svých zážitcích a vztahu k divadlu.

Dokumentární dílna na téma dopisy 17:15 – 19:00 hlavní sál

Návazně se divákům bude věnovat Tereza Krčálová. Úzce spolupracovala na představení DEVOID s využitím metody verbatim, kterou zpracoval anglický divadelní a filmový režisér Stephen Daldry. Nejčastěji je užívána pro tzv. dokudrama. Verbatim znamená latinsky „doslova“. Právě tuto metodu si diváci vyzkouší.

Divácká diskuse 19:00 – 19:30 café bar v horním patře foyer

Po 19 h se v rámci European Spectators Day opět propojí diváci PONCE s ostatními partnery projektu Be SpectACTive!, aby sdíleli nejzajímavější reakce na společná témata. Přidejte se s námi i do online skupiny na Facebooku a sdílejte názory a zkušenosti.

 
Představení 20:00 – 20:50 hlavní sál
Ve 20:00 uvidí na scéně PONCE představení Michala Záhory DEVOID, které vzniklo díky projektu Be SpectACTive! s využitím metody verbatim.
 
Moderovaná diskuse 21:00 – 21:30 hlavní sál
Po představení jsou diváci zváni k moderované diskusi tak, aby se mohli ptát obou tvůrců nejen na základě zhlédnutí díla, ale také vlastního zážitku z předcházející dílny. Diskuse se účastní Michal Záhora, choreograf a tanečník, Tereza Krčálová, dramaturgyně a překladatelka. Moderování se ujme Yvona Kreuzmannová, ředitelka Tance Praha, partnera projektu Be SpectACTive!.
Na závěr večera se diváci mohou opět vydat do café baru divadla a pokračovat v neformální diskusi.
 
Evropský den diváků