Toto je testovací zpráva

Anotace:

Dvě ženy, spisovatelka Virginie Woolfová a malířka Toyen jsou svérázné a obdivuhodné ženy, jejichž tvorba spadá do období, které ženskou samostatnost a kreativitu pramálo podporovalo. Období, kdy mužům patřil svět, ve kterém role ženy slouží k dekoraci a péči o domov. Oběma se přes tento handicap ženského těla podařilo ve světě mužů uspět a obě se staly významnými umělkyněmi, které výrazně ovlivnili obor, ve kterém tvořily. Pro výtvarnou inspiraci jsou jedním z hlavních zdrojů estetické preference doby, ve které se tyto dvě zajímavé ženy potkaly. Ryze ženský tým projevil velký zájem o téma a v celém procesu dochází ke stimulaci a již od počátku tvorby se jednotlivé složky představení navzájem ovlivňují a doplňují.

K představení 13. 12. nabízíme hlídání dětí, ať si všechny mámy i tátové můžou v klidu vychutnat představení. Pište si o něj do 11. 12. na e-mail: veronika.ilikova@tanecpraha.eu. 

Lea Švejdová: Den a Noc

"Toyen, která nespí a vidí své sny na rubu kamenů" Benjamin Péret ( 1902 )

 

Marta Trpišovská: Noc a Den

"Vlastně předávám kompliment té strašlivě zdeprimované ženské, tedy sama sobě, té, kterou tak často bolela hlava; která byla skálopevně přesvědčená o neúspěchu: nehledě na všechny ty překážky se jí to podle mého povedlo." Virginie Woolfová

 

partneři představení