Toto je testovací zpráva


Annotation:

Žižkovská Noc je postavena na bohaté klubové a divadelní scéně Žižkova. Festival, který letos proběhne ve dnech 23. - 25. března, si za léta svého působení vybudoval pevné postavení mezi republikovými festivaly především díky pestrosti programu, který v sobě shrnuje to nejlepší z mladé i etablované sféry hudby, divadla a literatury. V hlavní festivalové dny probíhá program až na 40 scénách paralelně a je jen na divákovi, jak si program poskládá.

Od čtvrtka 23. 3. do soboty 25. 3. 2017 ovládne celý Žižkov a okolí unikátní spojení nejzajímavějších klubů, divadel, kaváren a hospůdek. Na sedmém ročníku Žižkovské Noci zažijete desítky multižánrových scén, stovky interpretů z celého světa a tisíce lidí v ulicích. Za tradičně minimální vstupné se vám otevře kouzelný svět plný kapel, básní, divadel, DJs a hlavně - jedinečné zábavy pro každého.

PROGRAM:

ČTVRTEK 

Čtvrtek 23. 3. 
 
20:00 Bonus & Mary C
21:00 Ospalý pohyb
22:00 Midi Lidi
 
Pátek - 24. 3.
 
18:30 Forma vs Erotikon
20:20 Ba:zel
21:20 Himalayan Dalai Lama
22:20 VR/Nobody
23:40 Space Love
00:50 Dizzcock + VJ Kolouch
01:50 Zamilska [PL]
03:00 Dj
 
Sobota 25. 3.
 
20:30 Teatr A Part: Klepsydra

“Klepsydra” označuje v polštině jak přesýpací hodině, tak úmrtní oznámení. Intimní, fyzické monodrama je z části smutečním rituálem, z části manifestací poesie těla. Teatr A Part je excelentním souborem, který sbírá úspěchy všude po světě. Představení Klepsydra se hraje po celé Evropě a zavítalo i do USA a Asie. A Part se vrací po sedmi letech znovu do Prahy! „Říct jen o čem Klepsydra je nestačí, protože slova slova nedokáží popsat doprovázené emoce." [Ostrów Wielkopolski, Poland]

Teatr A Part je soubor nezávislého visuálního a fyzického divadla z polských Katowic. Soubor vytváří své autorské inscenace metodou visuální narace. Ve své práci se dostávají hluboko do lidských instinktů, emocí a tajemných zákoutí existence a poodhalují divákovi jejich nevypočitatelnost, která je nám všem společná.

Od roku 2004 projel soubor přes 27 zemí na pěti kontinentech (Anglie, Bělorusko, Brazílie, Chorvatsko, Černá Hora, Dánsko, Egypt, Francie, Jižní Korea, Itálie, Írán, Irsko, Izrael, Litva, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Rumunsko, Rusko, San Marino, Srbsko, Slvensko, Španělsko, Turecko a USA) a po osmi letech se znovu vrací do České republiky.

 
22:00 Cirkus TeTy: Husí krky
 

nový cirkus s prvky fyzického divadla

Mám ráda, že si svlékáš tílko stejně jako já... Fakt? Podpatky na lanech, visutá akrobacie a fyzický tetus. Sedm hlav a taky dvě naše. A o to jde. Jsme, jaké jsme.

Ale jaké? Husí!

Cirkus TeTy, novocirkusový soubor zaměřující se na vzdušnou akrobacii, převážně na double cloudu a tentokrát i dalších lanech. K nové inscenaci si TeTy přizvaly Radima Vizváryho, mima, performera, režiséra, pedagoga a choreografa, a společně propojili nový cirkus a fyzické divadlo.

Hrají: Katka Klusáková a Pavla Rožníčková

Režie a dramaturgie: Radim Vizváry

Hudba: Matouš Hejl

Light design: Karel Šimek

Hlavy: Jan Kreml

Produkce: Jana Ada Kubíčková

Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus a za podpory Státního fondu kultury České republiky, Magistrátu hlavního města Prahy a Nadace Život umělce.