Toto je testovací zpráva


Annotation:

Silent_Night#12 představí v noci z 11. na 12. listopadu v českých premiérách dvě výrazná jména současné abstraktní elektroniky. Skotský producent Joshua Sabin, spjatý se stále viditelnějším labelem Subtext, promění před půlnocí divadlo PONEC v potemnělý systém podzemních chodeb v duchu své letošní debutové desky Terminus Drift založené na terénních a elektromagnetických nahrávkách metra. Výjimečným zážitkem však bude především několikahodinové noční vystoupení kanadské skladatelky Kary-Lis Coverdale, která ve svých abstraktních kompozicích aktualizuje chrámovou hudbu pro digitální současnost. Večer zahájí kolaborace pražského vizionáře eva01 s drone melancholikem Obelisk of Light a o probuzení do nového dne se postará v Praze usazený americký field recordings umělec Lloyd Dunn.

Kanadská vystudovaná pianistka Kara-Lis Coverdale ušla ve své tvorbě cestu od kompozice pro akustické nástroje a práce varhanistky v estonském evangelickém luterálním kostele v Montrealu k digitálnímu futurismu s post-humanistickým přesahem a kolaboracím s Timem Heckerem, LXV či How To Dress Well. Její alba jsou založená na radikálním procesování vokálu či klavíru a krátkých smyčkách zvuku klávesových presetů v duchu estetiky Daniela Lopatina. Na dvanácté Silent_Night se představí ve výjimečném několikahodinovém improvizovaném vystoupení.

Skotský producent Joshua Sabin je jednou z nejnovějších akvizic bristolsko-berlínského labelu Subtext. Základ Sabinova výrazného debutu tvoří koláž zvuků pořízených především v tunelech japonského a berlínského metra a elektromagnetických nahrávek z měst Glasgow a Edinburgh. Výsledkem je temná pouť sonickým podzemím, která by stejně dobře mohla být soundtrackem k hororu s vesmírným tématem.

eva01 je pseudonym mladého hudebníka, keramika a digitálního vizionáře Davida Střelečka stojícího za streaming platformou BCAA system, multimediálními projekty Reaper Death Seal Corporation a McLaren Surface a DJským kolektivem BLAZING BULLETS. V úvodním vystoupení večera představí své kolážovité improvizace ve speciální kolaboraci s drone melancholikem Janem Kašparem vystupujícím jako Obelisk of Light.

Lloyd Dunn je zvukový a vizuální umělec z USA usazený již několik let v Praze. Bývalý člen experimentálního seskupení The Tape-beatles a vydavatel zinů je na scéně aktivní od 80. let. V posledních letech se věnuje především obsáhlé filecast sérii terénních nahrávek pod hlavičkou projektu nula.cc. Své zvukově i kompozičně precizní momentky z cest po Balkáně či jižním Kavkazu nabízí na svých stránkách výhradně k volnému stažení.

Silent_Night#12 se uskuteční v noci z 11. na 12. listopadu 2017 v pražském divadle PONEC pod scénografickým dohledem Terezy Bartůňkové a s ranní tečkou v podobě snídaně od Marty Musilové (Svačit Sotva Stačim), která se starala o backstage catering na letošním ročníku krakovského festivaluUnsound. Počet celonočních vstupenek je tradičně omezen pro 40 nocležníků. Předprodej „lůžkových vstupenek“ v ceně 399 Kč bude zahájen 24. 10. v 10:00 na GoOut.cz. Lístky na úvodní koncertní část s eva01 vs. Obelisk of Light a Joshuou Sabinem najdete v předprodeji s týdenním odstupem a budou dostupné také přímo na místě.

SILENT_NIGHT#11 se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy.