Toto je testovací zpráva


Annotation:

Genot Centre & Radio Wave uvádí SILENT_NIGHT#10

Gigi Masin (IT)
https://www.gigimasin.com/
https://music-from-memory.bandcamp.com/album/talk-to-the-sea

Lieven Martens / Lieven Martens Moana, Dolphins Into The Future, Edições CN (BE)
http://edicoescn.be/
https://edicoescn.bandcamp.com/

Enchanted Lands (CZ)
https://soundcloud.com/enchantedlands

Kateřina Zochová (CZ)
http://katerinazochova.cz/
https://pjnk.bandcamp.com/album/levoca-2011

Předprodej (GoOut.cz): 28/02/2017 10:00
Cena: 399 Kč (celonoční) / 199 Kč (koncertní část: Enchanted Lands / Gigi Masin)

Jubilejní desátá Silent_Night, která se uskuteční v noci z 11. na 12. března v pražském PONEC - divadlo pro tanec, se ponese v duchu New Age. Hlavními zahraničními vystupujícími budou tentokrát dva umělci, jejichž tvorba osciluje na pomezí moderní klasiky a synth-ambientu. Italský romantik Gigi Masin představí v české premiéře své zhudebněné benátské zeny a sekundovat mu bude belgický impresionista Lieven Martens / Lieven Martens Moana, Dolphins Into The Future, Edições CN. Domácí scénu tentokrát zastoupí velký objev experimentální scény Enchanted Lands a vizuální umělkyně a harfenistka Kateřina Zochová se speciálním ranním vystoupením.

Benátský rodák Gigi Masin (1955) debutoval v polovině osmdesátých let albem Wind, na kterém propojil baleárský ambient s křehkými, provzdušněnými klavírními miniaturami. Většinu kopií desky ale zničila povodeň, a tak si Gigi Masin musel na znovuobjevení počkat až do nového tisíciletí, kdy se samply jeho skladeb objevily třeba na deskách Björk,Nujabes či cloud-rapových klasiků Main Attrakionz. Jeho návrat na scénu pak stvrdila nadšeně přijatá kompilace Talk to the Sea a nahrávka Clouds s improvizačním projektem Gaussian Curve, obě vydané u amsterdamského labelu s příznačným názvem Music From Memory. Po loňském společném turné s Oneohtrix Point Never či koncertech s Laraajim se Gigi Masin na desáté Silent_Night představí v exkluzivní české koncertní premiéře.

Lieven Martens Moana působí na belgické experimentální scéně už déle jak deset let. Svými nejznámějšími alby vydanými ještě pod aliasem Dolphins into the Future na labelech jako Not Not Fun Records či Underwater Peoples Records předznamenal aktuální výraznou vlnu new age v experimentální hudbě. V jeho abstraktní minimalistické tvorbě silně ovlivněné atmosférou havajských ostrovů se prolínají analogové světy s elektronickými a zvuky přírody s lehkými syntezátorovými plochami. Jeho nejnovější album „Idylls“ oficiálně vychází přesně den před desátou Silent_Night.

Českou scénu tentokrát reprezentují dvě dámy. Své snové koláže z kazetových loopů, nekonvenčně použitých kontaktních mikrofonů, ASMR a zrezlé autoharfy představí v úvodním setu večera Barbora Polcerová s projektem Enchanted Lands. O fyzický zážitek z desáté Silent_Night se postará audio-vizuální umělkyně, zvuková terapeutka a harfenistka Kateřina Zochová se svým speciálním ranním vystoupením.

Jubilejní desátá SILENT_NIGHT se uskuteční v noci ze soboty 11. na neděli 12. března v pražském divadle PONEC, opět pod scénografickým dohledem Terezy Bartůňkové a s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně od Svačit Sotva Stačim. S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní koncertní části. Předprodej „lůžkových vstupenek“ v ceně 399,- Kč bude zahájen 28. února 2017 v 10:00 na GoOut.

SILENT_NIGHT#10 se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.