Toto je testovací zpráva

ZRNÍ, VerTeDance

Annotation:

TANEČNÍ INSCENACE ROKU 2012 a CENA TANEČNICE ROKU 2012 pro Luciu Kašiarovou

Tanečně-hudební projekt pro čtyři tanečnice a pět muzikantů, který zkoumá otázku krásy, odhalení, povrchnosti, zranitelnosti a rozdíly mezi ženským a mužským principem. Svléknout se nutně neznamená odhalit se – odhalit se nutně neznamená svléknout se. Jak odhalit to, co bychom odhalit chtěli?

Strach obnažit se čistým řezem.
Fascinace skrytou krásou.
Fascinace silou přetvářky.
Snaha dojít naplnění tam, kde chybí dno.

Kolik váží vaše touha? Co lze změřit a vidět, co lze popsat a co pouze pocítit?

Odhalit se, obnažit se, svléct se, odkrýt svoje city, dotknout se svého těla, přiblížit se nitru. Co z toho je skutečně nebezpečné a naplněné rizikem? Inscenace Kolik váží vaše touha? zkoumá otázku, zda vysvlečením se skutečně odhalujeme sebe sama, svoji podstatu a své tužby a zda je v tomto smyslu nahota vůbec nutná a potřebná. Hranice lidské totožnosti obkružuje vše, co lze nazvat niterným, strachem, tužbou, zranitelností, ale hlavně ukazuje, že nahota se stává tématem i v momentech, kdy je zamlčena. Je bezpečné se této hranici přibližovat za účelem důkladného prozkoumání? Terén kolem této meze je značně proměnlivý, nebezpečný, nejistý a plný pastí. Vstoupit na něj je sice nutné, ale není z něj návratu bez proměny.

Review:

"Tanec zůstává pouze prostředkem vyjádření k jasného cíle. Tanečnice sice nepředvádí pozice hodné akrobatů, ale o to více přichází na řadu mimika a ostatní výrazové prostředky."  (Veronika Steffanová, Studentpoint,16. 12. 2011)

"Výrazově i pohybově opět v této top skupině profesionálních tanečnic chvilkami vynikala Helena Arenbergerová, která svým přirozeným projevem a šmrncovním pohybem dokázala přitáhnout nejedno oko diváka. Ostatní tanečnice však ve svých rolích nejsou ani o zrnko soli méně zajímavější... S interpretkami se to pere, kalhoty si sundají do půl zadku, aby si je za chvíli zase oblékly a vysvlékl si je někdo jiný. Jednotlivé motivy si přehazují jako horký brambor, který v každé zanechá jinou zkušenost.  Bojují spolu i proti sobě. Jsou samy se sebou i samy za sebe v kolektivu. Kde se nechávají unášet na vlnách orgasmu. Ztrapňují se, aby se z té potupy oklepaly, posílilo je to a šly hrdě dál. Nebo jen skrývají ženskou rivalitu a žárlivost? Ublížení a něžnost jsou staveny do kontrastu. Kolik váží vaše touha? chce vlastně trochu provokovat, trochu pobavit, trochu upozornit na otázky autoerotiky a s ní spojené sešněrovanosti, trochu snít a trochu se prát." (Lucie Břinková, Taneční aktuality, 28.12.2011)

"Pár vteřin setkání nám dá daleko více informací než něčí sebepodrobnější popis. O tom všem a možná i o něčem víc bylo představení uhrančivé taneční skupiny VerTeDance v pražském Ponci." (Martina Lebedová, Fresh Flesh, 2012)