Toto je testovací zpráva


Annotation:

V roce 2009 se v Centru současného umění v Hellerau setkala kostýmní výtvarnice Silke Abendschein se španělskou choreografkou Avatâra Ayuso, její scénografkou Eugenií Morales a tanečnicí Alejandrou Banjo. Na pozadí španělské ekonomické krize vznikla v následujících letech myšlenka, vytvořit filmový portrét tvorby těchto tří umělkyň.

"EL SÉPTIMO SENTIDO - I am a dancer. Von der Kunst zu leben" je film o migraci mezi umělci, o vášni pro tanec, výdrži, přátelství a absolutní vůli být viděn. "Být ignorován je horší, než když tě někdo nenávidí," popisuje Avatâra Ayuso pocit mnoha emigrantů, kteří se snaží uchytit v cizí zemi. Ona sama dává dohromady svůj taneční soubor mezi Londýnem a Drážďanami, je rezidenční umělkyní v Hellerau a v roce 2015 byla nominována jako  Emerging Artist na cenu National Dance Awards v Londýně. Eugenia Morales se během krize vzdala své původní profese architektky a založila vlastní baletní školu Sa Nau Dansa v jedné dělnické čtvrti v Barceloně. Alejandra Banjo žije v Londýně jako tanečnice bez stálého angažmá, vystupuje na různých festivalech, účinkuje jako modelka a pracuje s výtvarnými umělci a hudebníky.

Promítání se koná v rámci festivalu Dance Transit Praha-Leipzig-Dresden. Režisérka se zúčastní promítání a následné diskuse.


Dokumentární film. Délka 76 minut. Rok 2016.
Režie a scénář: Silke Abendschein
Kamera: Benjamin Schindler
Sounddesign: Jan F. Kurth