Be SpectACTive! Mezinárodní konference 29.-30. října 2018

Poslední mezinárodní konference Be SpectACTive! se uskuteční 29.-30. října v britském městě York, v divadle York Theatre Royal. Konference se zaměří shrnutí projektu Be SpectACTive!, který se po čtyři roky zabýval rozvojem publika a aktivního diváctví v oblasti perfomring arts za finanční podpory Kreativní Evropy. Během dvou dní budou odprezentovány poznatky a výsledky získané za čtyři roky spolupráce všech partnerů, spojujících odborníky, a stejně tak i akademické pracovníky, umělce a zastupitele z EU, Kreativní Evropy a tvůrce kulturních politik.

Tři kulaté stoly budou tématicky zaměřené na klíčové body
:
Pojem kulturní demokracie a úloha zapojení diváků v živém umění a kulturní politice
• Dopad aktivního diváctví a divácky zaměřeného přístupu v umělecké praxi
• Jak změní divácky zaměřený přístup práci organizace

Partneři Be SpectACTive! budou také prezentovat eseje a natočený dokument, který mapuje různé aktivity zapojení diváků a aktivního diváctví během 4 let. 

Projekt

Be SpectACTive! je projekt financovaný programem Kreativní Evropa Evropské Unie, zaměřený na perfoming arts a rozvoj publika. Partneři projektu jsou: Municipality of Sansepolcro and CapoTrave/Kilowatt (Italy), Bakelit Multi Art Center (Hungary), Domino (Croatia), LIFT (UK), Radu Stanca National Theatre (Romania), Tanec Praha (Czech Republic), York Theatre Royal (UK). Research aspects are followed by: Fondazione Fitzcarraldo (Italy), Le CNRS (France), Universitat de Barcelona (Spain), Université de Montpellier (France).

Tanec Praha