Toto je testovací zpráva

Informace:

Viliam Dočolomanský se narodil na Slovensku. V mládí studoval hudební interpretaci, jako středoškolák založil svůj první soubor pohybového divadla a vedl jazzovou kapelu. Na JAMU v Brně vystudoval činoherní režii (v té době učil na dílnách Mezinárodní školy pro lidský hlas Idy Kelarové) a později doktorské studium na DAMU v Praze u Prof. Jaroslava Vostrého. Po skončení JAMU hostoval jako režisér v repertoárových divadlech v Čechách a na Slovensku. Poté však zrušil několik nabídek a odjel se skupinou mladých herců do Andalusie. Vytvořil tak svůj první nezávislý projekt, na základě kterého se v roce 2002 zformovalo Mezinárodni divadelní studio Farma v jeskyni. Soubor Farma v jeskyni se etabloval jako moderní laboratorium pro performery, pracující na hranici žánrů „tzv. fyzického“, tanečního a hudebního divadla. Jeho inscenace a divadelní projekty reprezentovaly Českou republiku na mnoha světových festivalech na 3 kontinentech a ve více než 55 městech. Kromě tvorby divadelních inscenací soubor klade důraz na kontinuální rozvoj osobností svých členů a dlouhodobý výzkum vybraných kulturních a sociálních fenoménů. K dalším aktivitám studia patří dílny, koncerty a site specific projekty.

Viliam vedl několik mezinárodních projektů (Korea, Slovensko, Brazílie), pravidelně vede dílny a přednáší (Tisch School v New Yorku, nebo Kongres Ecum v Brazilii, a jiné). Je autorem nebo spoluautorem hudby všech inscenací Farmy v jeskyni. Od roku 2011 připravoval filmovou adaptaci inscenace Čekárna ve spolupráci s producentem Čestmírem Kopeckým, která se nerealizovala.

Viliam a Farma v jeskyni je držitelem Evropského ocenění New European realities, Total theatre award, A Fringe First Award, The Grand Prix Golden Laurel Wreath Award, A Herald Angel Award, Hlavní cena Alfréda Radoka, Cena týdeníku Respekt za nejsilnější taneční dílo, Cena Sazky a Divadelních novin atd… V letech 2011 a 2012 byla Farma v jeskyni opakovaně nominována na Státní cenu Ministerstva kultury ČR za přínos v oblasti divadla.