Toto je testovací zpráva

Konzervatoř Duncan centre & Jiří Bartovanec

Informace:

Narodil se v roce 1983 v Mariánských Lázních v České Republice.

V roce 1990 se stal členem folklorní taneční skupiny STAZKA v Teplé. V letech 1994-1997 studoval na baletní škole J. Dolečka v Karlových Varech a od roku 1998 na taneční konzervatoři Duncan Centre v Praze. V roce 2003 odešel do Berlína kde spolupracoval s Farhadem Payerem a Yasmine Kalifa na divadelním představení Jack and Harun a se skupinou Toula Limnaios na představení Irrsinn. V roce 2004 pracoval s Jochenem Rollerem na choreografii Mindgarden, tančil v duetu Mirelly WiengartenCombattimento di Tancredi e Clorinda a v jejím tanečním filmu Circulatura. V roce 2007 se podílel na projektu Mayim Mayim ve Stadttheater Nurenberg/Furth. V roce 2010 spolupracoval s Williamem Forsythem na projektu Human Writes a Jiřím Havelkou a Tiger Lillies na představení Here I am a human. Od roku 2003 pracuje se Sashou Waltz a v roce 2007 se stal stálým členem skupiny Sasha Waltz&Guests. Tančí v choreografiích Sashy Waltz noBody, Insideout, Dido&Aeneas, Medea, Jagden und Formen, Continu,Matsukaze, Sacre, L'Après-midi d'un faune a spolupracoval na přípravě a realizacích mnoha dalších tanečních projektů (např.: Dialoge Neues Museum, Romeo a Julie, Dailoge Maxxi, Carmen, Dialoge Kalkota...) Bartovance tančil 2014 na výstavě Sasha Waltz "Instalace. Objekty. Představení" v ZKM Karlsruhe. S Českou televizí a Nenadem Djapicem natočil dokumenty Africké kořeny – české tančení (2010) a Kodjo (2012). V roce 2016 dokončuje s Hanou Pinkavovou další dokument pro Českou televizi.


Jeho první sólo When my mind is rocking, I know it´s 7 mělo premiéru v dubnu 2008 v rámci projektu Choreographen der Zukunft / Choreografové budoucnosti skupiny Sasha Waltz&Guests. Následovalo sólo Aneho (Berlín, 2010) a mnoho dalších, které uvedl na několika evropských ale i afrických scénách. V Lome vytvořil v rámci programu Goethe Institutu choreografii Door of No Return ( 2011).


V roce 2014 vytvořil skupinovou choreografii GLOBE a mezi jeho poslední sólové představení patří Entropy, které uvedl v New Yorku v rámci programu Českého Centra a Moving sound Festivalu. Pořádá několik workshopů jako jsou Ausser Mir ( pro uprchlické děti a tanec ve školách, Berlín ) a workshopy repertoarů Sashy Waltz ( Radial System V Berlín ).


V roce 2014 a 2015 pořádal v Soulu workshopy pro dvě taneční skupiny moderního tance cia Mamajeang Kim Seoul a Daegu City Dance Company. Pracoval se Spitfire Company. Tvoří choreografie pro jiné skupiny, mezi poslední patří Tantehorse a představení Lessons of Touch. V roce 2016 pracoval na několika projektech. Projekt s konzervatoří Duncan Centre Svěcení Jara/Igor Stravinskij. Následoval projekt pro Národní divadlo Brno. Inscenace v režii J.A. Pitinského Otevírání Studánek Alfréda Radoka ke které vytvořil choreografii své vlastní verze Otevírání Studánek. Následoval projekt Prague - New York Effects v programu Českého Centra v New Yorku ve spolupráci s americkou zpěvačkou a herečkou Helgou Davis. Mimo tvůrčí práci se Bartovanec věnuje učení a v uplynulém půl roce odučil několik workshopů na čtyřech kontinentech v 6 městech od Buenos Aires až po Jižní Koreju. Jiří Bartovanec vyučuje jako externista na taneční konzervatoři v Praze. Spolupracoval na představení UN/RUHE - Sandig/Saunders v choreografii Antonio Ruz. Koncem loňského roku se účastnil projektu Figure Humaine/ Sasha Waltz - Inaugurační oficiální otevření Polabské filharmonie/ Elbphilharmonie Hamburg. Nyní spolupracuje na novém představení "Creation" Sashy Waltz a zároveň na představení "Luther, dancing with the Gods" v režii Roberta Wilsona.