Toto je testovací zpráva

Anotace:

ZÁDUŠNÍ AMBIENT A NEW AGE MEZI VÍNEM A CIMBÁLEM
Radio Wave & Genot Centre uvádí celonoční sleepover koncert SILENT_NIGHT#8

Sonickým leitmotivem osmé Silent_Night, která se uskuteční v noci z 12. na 13. listopadu v pražském divadle Ponec, bude tentokrát hauntologie, new age i zvukové objekty. Coby hlavní zahraniční hosté se v českých premiérách představí Martin Jenkins pod aliasem The House In The Woods a Fred Warmsley jako Dedekind Cut. O domácí support se postará sochař, zvukový umělec a tvůrce hudebních nástrojů Martin Janíček, člen kapely Piča z Hoven Mojmír Měchura a se speciálním ranním setem i člen pořadatelského kolektivu Genot Centre Wim Dehaen.

SN (video): https://vimeo.com/166768837
FB event: https://www.facebook.com/events/1756818651237286/
Předprodej (GoOut.cz): 31/10/2016 10:00
Cena: 399 Kč (celonoční) / 250 Kč (22:00-0:00)

Britský hudebník Martin Jenkins patří, především díky tvorbě pod svým nejznámějším pseudonymem Pye Corner Audio, mezi jedno z důležitých jmen hauntologické scény posledních let. S releasy na labelech Type Records či Ghost Box (letošní deska Stasis) tuto škatulku ale zároveň překračuje kamsi k osobitému pojetí minimalistické klubové elektroniky. Na osmé Silent_Night exkluzivně představí svou organičtější, ambientní a drone polohu coby The House In The Woods v duchu zatím jediné desky „Bucolica" inspirované soundtracky k horrorovým snímkům z 80. let.

The House in the Woods - Bucolia (video): https://youtu.be/7b6ZSe6QM18
Bucolia (album): http://pyecorneraudio.bandcamp.com/album/bucolica

Američan Fred Warmsley byl na elektronické scéně ještě donedávna známý jako Lee Bannon. Zmíněné alter-ego, se kterým vydal alba u labelů Plug Research či Ninja Tune, ale před rokem uložil, společně s beatovým experimentováním, k ledu, aby se vzápětí vynořil coby Dedekind Cut. Po jarním EP s názvem American Zen, které mu vyšlo zároveň u Ninja Tune a Hospital Productions, se den před pražským vystoupením vrací s dlouhohrajícím debutem $uccessor. Album s prvky new age vychází u v současnosti hodně skloňovaného kolektivu NON a první dvě zveřejněné ukázky dávají tušit, že půjde o jednu z událostí roku na ambientní scéně.

Dedekind Cut - $uccessor (album): http://leebannon.bandcamp.com/album/uccessor-ded004

Martin Janíček je sochař, hudebník i tvůrce interaktivních zvukových objektů a nástrojů v jedné osobě. Ve své tvorbě se mimo jiné soustředí na prozkoumávání akustických kvalit různých materiálů a jeho živá vystoupení jsou syrovým audiovizuálním zážitkem sama o sobě. V minulých letech vystavoval své práce po celé Evropě i Spojených státech amerických a společně s dalšími českými umělci se také v roce 2005 podílel na interaktivní instalaci pro český pavilon na Expu v Japonsku. Jeho dílo je součástí sbírek Národní Galerie v Praze.

Petr Ferenc & Martin Janíček - Tah (album): http://bbnu.bandcamp.com/album/tah

Mojmír Měchura, který se na Silent_Night představí pod pseudonymem Trauma, je člen PZH a kolektivu Flesh&Brain. Právě z hudebního doprovodu k experimentálnímu snímku Morava, krásná zem 2 (nejnovějšímu projektu Flesh&Brain) vychází i Měchurův program pro Silent_Night#8. Těšte se na dekonstrukce a mutace lidové hudby i hledání ambientních poloh v prostoru mezi vínem a cimbálem.

Morava, krásná zem - Bojané (video): https://vimeo.com/149561203

SILENT_NIGHT#8, opět pod scénografickým dohledem Terezy Bartůňkové, se uskuteční v noci ze soboty 12. na neděli 13. listopadu v pražském divadle Ponec s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně. Ta bude tentokrát v režii iniciativy Zachraň jídlo a variací na téma "Křivé dýně aneb Sladké i slané tečky nočního programu". S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní koncertní části. Předprodej „lůžkových vstupenek" v ceně 399,- Kč bude zahájen 31. října v 10:00.

SILENT_NIGHT#8 se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy.

 

partneři představení