Toto je testovací zpráva

Radio Wave / Genot Centre

Anotace:

SILENT_NIGHT#5 v ponurém hávu: Black To Comm, Tarnovski, Laura Luna, Aires

Radio Wave a kolektiv Genot Centre ve spolupráci s divadlem PONEC uvádí pátý celonoční sleepover koncert, tentokrát v temnějším duchu. Hlavním zahraničním hostem noci z 5. na 6. března bude německý zvukový kolážista Marc Richter aka Black to Comm – zakladatel labelu Dekorder a zástupce Type Records. Domácí hudebník Tarnovski se představí s českou premiérou živě provedeného ASMR remixu a line-up doplní také v Praze usídlená mexická audiovizuální umělkyně Laura Luna a mladý portugalský drone producent vystupující pod pseudonymem Aires.

Marc Richter funguje na temnější experimentální scéně ohledávající hranice mezi hlukem a tichem už více jak deset let. V roce 2003 založil vlastní label Dekorder a je úzce spjatý také se značkou Type, kde mu vyšlo album Alphabet 1968 a v roce 2014 i zatím poslední, eponymní deska.

O dost možná nejtišší „koncert“ v dosavadní historii série SILENT_NIGHT se postará Tarnovski, známý především z projektu Gurun Gurun (aktuální nominace za album roku na cenách Vinyla). Jeho ASMR live remix bude vůbec prvním živě provedeným vystoupením podobného druhu v ČR.

V Praze usídlená mexická audiovizuální umělkyně Laura Luna je v letošním roce součástí prestižní platformy na podporu zvukových a intermediálních umělců SHAPE. Ve svých hypnotických, abstraktních kompozicích kombinuje digitální glitche s field recordings a loopovanými samply.

Čtvrtým vystupujícím bude mladý producent z Lisabonu Aires, který u Genot Centre aktuálně chystá split release. Od dřívější, výrazně hlukovější polohy se Aires v posledním roce posunul k subtilnějšímu zvuku, který může připomenout například tvorbu Stephana Mathieu.

SILENT_NIGHT#5 se uskuteční v noci ze soboty 5. na neděli 6. března s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně. S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní, předpůlnoční koncertní části. Předprodej „lůžkových vstupenek“ bude zahájen 15. února 2016 v 11:00.

SILENT_NIGHT#5 se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

Recenze:

Black To Comm – Black To Comm


Laura Luna – Isolarios


Aires – FantasmaBlack To Comm – Hotel FreundTarnovski – ASMR live remix

 

Aires – Fantasma I

Aires - Fantasma I from Vitor Bruno Pereira on Vimeo.