Toto je testovací zpráva

Anotace:

Lidský hlas je v mnohé ambientní produkci coby primárně rušivý element zapovězeným prvkem. Každý z hostů čtrnácté Silent_Night s vlastními i vypůjčenými vokály naopak intenzivně pracuje. Hlavní zahraniční hosté jsou tentokrát oba z Velké Británie. S labelem Erstwhile Records spojený básník, performer a výtvarník Graham Lambkin představí ze dvou částí složené vystoupení na pomezí sound artu a tape music. Svůj vlastní hlas do koncertu na půl cesty mezi digitálním ambientem a dream popem zapojí také producentka a akademička Teresa Winter. Česko-slovenskou část programu prezentují domácí Lišaj s koncertní premiérou svého debutového alba a slovenský hráč na niněru, člen labelu Mappa a profesionální plavčík Line Gate.

 

FB event: https://www.facebook.com/events/147770135913330/

 

Hlavním hostem Silent_Night#14 bude britský básník, performer, výtvarník a sound art umělec Graham Lambkin. Jeho surreálné koláže z mluveného slova, široké palety sonicky často nepříjemných found sounds a reprodukované hudby sonátami počínaje a weird-folkem konče jsou psychedelickým výletem do undergroundového světa „hudby v hudbě“, který dokáže být stejně tak znepokojivý, jako konejšivý zároveň. Bývalý člen projektu Shadow Ring a častý spolupracovník Jasona Lescalleeta spojený s labelem Erstwhile Records chystá na čtrnáctou Silent_Night speciální vystoupení složené ze dvou částí.

 

Graham Lambkin - Community: https://grahamlambkin.bandcamp.com/album/community

 

Především vlastní hlas zapojuje do své tvorby rovněž britská hudebnice Teresa Winter. Její skvěle přijaté druhé řadové album vyšlo na podzim loňského roku u ostrovního labelu The Death of Rave. Teresa Winter na něm stylově balancuje kdesi mezi obskurnější podobou dream popu a výhradně digitálním ambientem, který obohacuje šeptaným vokálem beze slov i se slovy a extrémní zvukovou dynamikou. Kromě vlastní produkce se Teresa Winter věnuje hudbě i po vědecké stránce; v roce 2015 zakončila studium na University of York diplomovou prací o průkopnici elektronické hudby Delii Derbyshire a její činnosti v BBC Radiophonic Workshop.

 

Teresa Winter - Untitled Death: https://soundcloud.com/thedeathofrave/teresa-winter-untitled-death-rave20

 

Dlouho očekávanou koncertní premiéru své debutové desky představí domácí producent Lišaj, který v loňském roce zastupoval Českou republiku v platformě SHAPE. Na albu Mezina, které vychází v květnu na Genot Centre, Lišaj dotáhnul svou kombinaci power ambientu, plíživých beatů, field recordings a polohlasného rapu do zenové dokonalosti.

Slovenským zářezem v programu čtrnácté Silent_Night bude jednočlenný projekt Line Gate Michala Vaľka, který kromě vokálních smyček ve své tvorbě využívá především nezvyklý nástroj niněra. Line Gate v loňském roce debutoval u respektovaného sound art vydavatelství Mappa.

 

Lišaj - Hartaa: https://soundcloud.com/genotcentre/lisaj-hartaa

Line Gate - Live from KRAA: https://soundcloud.com/line-gate/live-from-kraa

 

Silent_Night#14 se uskuteční v noci z 26. na 27. května 2018 v pražském divadle PONEC, již tradičně pod scénografickým dohledem Terezy Bartůňkové a s ranní tečkou v podobě snídaně od Marty Musilové (Svačit Sotva Stačim). Autorem plakátu je opět britský umělec Patrick Savile. Počet celonočních vstupenek je již tradičně omezen pro 40 nocležníků. Předprodej „lůžkových vstupenek“ v ceně 399 Kč bude zahájen ve středu 9. května v 10:00 na GoOut.cz. Lístky na úvodní koncertní část s Lišajem a prvním ze setů Grahama Lambkina budou mimo předprodeje dostupné také přímo na místě. SILENT_NIGHT#14 se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy.