Toto je testovací zpráva

Anotace:

Pohybovou analýzu bolesti ušila přednímu českému souboru na míru vlámská inovátorka Ann Van den Broek.

Choreografie pro sedm tanečníků vychází z pohybové struktury, kterou Ann Van den Broek původně použila v představení I SOLO MENT (2008). Pohyb vyvěrající z bolesti a smutku, které lidská bytost prožívá při ztrátě někoho blízkého – přítele, rodiče, dítěte. S nástupem na scénu každý z tanečníků zároveň vkročí na cestu konfrontace s vlastními pocity, od chtíče, přes agresi, euforii až po absolutní odevzdání. V průběhu pak zármutek nejednou otevře oči a dá nahlédnout nečekaným formám a pohledům. Podmanivá choreografie, transformativní síla, rytmus a intenzivní emoce. 

Po představení následuje diskuze s tvůrci.

 

Vznik představení umožnila laskavá podpora našich partnerů - Nadace BNP Paribas, Magistrátu Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky, Českého Centra v Haagu, Velvyslanectví Nizozemského království v Praze, Státního fondu kultury ČR, Fonds Podium Kunsten a Národního divadla, kterému děkujeme za poskytnutí prostor pro zkoušení.

Recenze:

Ann Van den Broek a Adam Uzelac získali s Phrasing the Pain Cenu za světelný design na festivalu Česká taneční platforma 2015.
„Vítězný světelný design nejlépe splňoval všechna kritéria, tedy soulad uměleckého konceptu, kvality technické realizace a souhry světelného designu s dramaturgií celku. Světelný design vítězného představení byl čistý, silný a v naprostém souladu s ideou celého představení. Upřímně doufáme, že ocenění, které jsme udělili, pomůže těmto brilantním umělcům v pokračování v jejich skvělé práci."