Toto je testovací zpráva

Anotace:

COME SEE COMME ÇA

Come see, Comme ça je o rozkrývání charakteru několika lidí, které osud dovedl na jedno místo. Dílo je inspirováno barokním konceptem paradoxu a kontrastu. Choreografie představuje příběh o lidských potřebách, jež mají šanci objevit se pouze za určitých specifických okolností. Jednou z těchto situací je i společenský večírek. V takové chvíli se potřeby, často skryté před okolním světem, dostávají do popředí běžných instinktů a obvyklého chování a je tak možné vidět obě strany osobnosti - přátelskou a milou, stejně jako hanebnou a nenávistnou. Kolik pravdy je v jejich chování? Come see. Podívejte se. Uvidíte, že nejsou šťastni. Cítí se „jakž takž“, Comme ci, comme ça. 

Video zde

 

NĚMÝ VÝKŘIK

Inspirací k vytvoření komorního dramatu pro tři tanečníky byla Symfonická báseň Antonína Dvořáka „Vodník“. Příběh, jehož dějová linka se odehrává v současnosti, vypovídá o mezilidských vztazích a událostech, které se mohou odehrávat kolem nás, často za zavřenými dveřmi. Geniální Dvořákova hudba svou dramatičností umocňuje a podtrhuje konflikt lásky, vášně a sobectví, který vede až k tragickému konci.  

Video zde

 

THIS IS NOT A KISS!

Polibek, pusa, hubička – český jazyk má mnoho variant anglického slova Kiss a mnoho významů. Políbeni můžeme být člověkem, formálně, mateřsky, něžně, vášnivě, ale i abstraktně myšlenkou, nápadem, múzou i smrtí. Bez polibků je život chudý, šedivý, smutný. Tolik toužíme po polibcích a nedáme-li to najevo, případní dárci polibků jsou zaskočeni. Bráníme se polibkům, protože mohou být příliš osobní, intimní a zasahovat tam, kam už nechceme nikoho pustit. Polibek je něco, co zanechá navždy stopy v našich životech a může změnit skutečnost. Choreografie je pohledem na to, co přijde nebo může přijít s polibkem, a co se stane, uvěříme-li v jeho sílu.

Video zde