Toto je testovací zpráva


Anotace:

Zajímá vás, jak může umění obohatit povinnou školní výuku dětí a přispět k tvořivému učení? Konference Umění a škola představí organizace a projekty, které v této oblasti již dlouhá léta působí, mezi jimi i náš projekt Tanec školám.

 

Program konference:

9:00 – 12:30 / TANEC

PONEC - divadlo pro tanec

Dopolední blok v divadle PONEC se bude věnovat podobám tance ve školách. Ukáže, jak tanec dokáže obohatit školní vyučování, představí výsledky působení tanečních umělců na základních školách v rámci běžného vyučování či v rámci projektové výuky. Vystoupí umělci a umělkyně, zástupci umělecko-vzdělávacích projektů a pedagogové ZŠ. Můžete se také těšit na pohybovou ukázku a premiéru filmu o projektu Tanec školám.

Hosté: Marie Kinski, Marta Trpišovská (SE.S.TA), Kristýna Kratochvílová, Romana Packová (Společnost pro kreativitu ve vzdělávání), Eva Blažíčková, autorka konceptu předmětu Taneční a pohybová výchova, Hana Tuháčková, Alžbeta Daňková - pedagogové TPV na školách a Barbora Látalová, Martina Filinová (Tanec Praha), diskusi moderuje Yvona Kreuzmannová.

14:00 – 17:30 / JAK (SE) TVOŘIVĚ UČIT 
MŠMT ČR, Zasedací sál C 081 

Odpolední část Středu zájmu se zaměří na pozitivní dopady uměleckých postupů ve vzdělávání, představí příklady dobré praxe a zamyslí se nad udržitelností těchto aktivit. Vedle hlavních spíkrů Marianny Sršňové (ředitelka Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání), Jaroslava Anděla (pedagog Anglo-americké univerzity) a Michala Brožy (vedoucí informačního centra OSN) - vystoupí zástupci vznikající platformy, která sdružuje umělecké subjekty kontinuálně spolupracující se základními a středními školami.

V závěrečné panelové diskusi zasednou zástupci ministerstev kultury a školství, podnikatelé, ředitelé škol a odborné veřejnosti. 

Moderují: David Tišer a Yvona Kreuzmannová    
 
Registrace na odpolední blok:
 
 
Podrobný program konference najdete zde.
 

Organizátoři: Institut umění – Divadelní ústav, Vize Tance, Společnost pro kreativitu ve vzdělávání, o.p.s., Tanec Praha z.ú.