Toto je testovací zpráva

Prague Pride
Nadar Rosano

Anotace:

Po představení 19. 5. následuje debata s tvůrci Honzou Malíkem, Martinem Šalandou, Romanem Zotovem a ředitelkou Prague Pride Kateřinou Saparovou. Moderuje Petr Tyc.

"Falling sick on a journey,
my dream goes wandering
over a field of dried grass."
(Matsuo Basho, 1694)

V době, kdy máme strach promluvit nahlas, vzrůstá potřeba se vzepřít a protestovat, potřeba najít jiný způsob, jak se vyjádřit beze strachu. Každý ví, že lžou, že nás pomalu nahlodávají zevnitř, že stanovují pravidla toho, co je zakázáno a co dovoleno. Kolik svobody opravdu máme?
Dva muži, kteří se potkají, zkoumají, co je dovoleno.

Mezinárodní tanečně-divadelní představení, které vzniklo v choreografii renomovaného izraelského choreografa ve spolupráci s českými umělci v premiéře pro 5. ročník festival Prague Pride 2015.   

Nadar Rosano obdržel v roce 2015 prestižní izraelské ocenění Best Artist 2015.

V představení jsou použity úryvky textů Lauryn Hill.

 

HLAS POROTY ČTP

Yvona Kreuzmannová: Toto dílo dozrávalo v několika etapách a navíc v různých prostředích a vlastně bude zase jiné ho vidět na Platformě v NODu, tedy opět jiném prostoru. Na každé repríze je zajímavé pozorovat, jak se zvedá interpretační kvalita obou performerů, nebojím se říci, že při každém představení zrají výrazově i pohybově a získávají větší a větší důvěru sami v sebe. 

 

I. premiéra: 14. 8. 2015, Střelecký ostrov, Praha (Prague Pride Festival 2015)
II. premiéra: 12. 10. 2015, PONEC – divadlo pro tanec, Praha
Izraelská premiéra: 8.+10. 10. 2015, Warehouse 2, Tel Aviv, Jaffa

 

Zvláštní poděkování:
Jirka Kniha, Pavel Kozohorský, Eran Shmuel Yuvan, Jitka Pánek Jurková, Yvona Kreuzmannová, Markéta Perroud, Jitka Hradilková, Markéta Bártů, Lucia Kašiarová, Jakub Hradilek, Jakub Ditrich, Kateřina Černíčková, Lea a Vojta Švejdovi, Michaela Vojtková, Vojta Brtnický, Petr Holman, Hynek Beran, UZI servis, Lukáš Benda, Lukáš Přibyl, Marina Vohralik Sternová, Pavlína Schultz, Radim Peška, Radim Klásek, Jana Baladová, Drahoslava Molnárová, Michaela Raisová, Howie Lotker, Tereza Krčálová, Lukáš Houdek, Zdenka Brungot Sviteková, Zita Adamová, Tomáš Procházka