Toto je testovací zpráva


Anotace:

Odmítnutí podivnosti je středobodem. Odmítnutí jsou duchové, které vyzýváme a evidentně je nemůžeme odčarovat. Duchové své odmítnutí živí. Náš strach z podivna je vyživován odmítáním. Překonání je v nedohlednu.
Pokud se shodneme s filosofem Bernhardem Waldenfelsem dojdeme k tomu, že podivno by mohlo být chápáno jako fenomén běžného dne, který je iritující, přitahuje pozornost, fascinuje a vždy zanechává lehkou nejistotu v každém z nás. Čárový rozhodčí kreslí svévolně a pro něho nezbytně důležitou součástí se stává řád světa. Každý vlastní svůj vrozený systém řádu, který - předurčeností okolí jednotlivce - nabízí různé možnosti, jak dosáhnout podivnosti zkoušejíc chápání.
V Podivnosti / Mimozemské identitě. Z Drážďan pocházející choreografka Johann Roggan se se svým týmem vydává pátrat po podivném: Kde to najít? Je možné vytvořit strukturu podivna? Jak by mohla vypadat? Může být vůbec podivno chyceno (lapeno)? Nebo okamžitě zmizí, zanechajíc za sebou pouze myšlenku?

Zdá se, že je podivnost všude, v ostatních, v nás, izoluje a distancuje nás od ostatních. Vždy je tu. tři perfomeři Nastia Ivanova, Rosabel Huguet a Matthias Wagner  společně s muzikantem Simonem Goffem, postavili sami sebe proti podivnosti a pozorují dění v rámci struktur obyčejnosti, vzpomínek, utopií a vizí. Otázkou zůstává, kdo je jsou ti podivní? Ostatní, vyvrhelové, mimozemšťané? Kdo je toho součástí? Klasifikovat to nelze. A opravdu se podivnost zastaví ve chvíli, kdy se stanete její součástí?
Živý obraz tance, zvuku hudby a světel, který se z tohoto procesu vyvinul , vezme diváky na cestu do vlastní koncepce podivnosti.

Das Fremde/ ALIENIdentität je představení souboru the guts company, produkce současného tance a divadla, vytvořené v ko-produkci s Societaetstheater Dresden a schloss bröllin e.V. Podpořeno Doppelpass Fund of the Federal Cultural Foundation, Kulturstiftung des Freistaates Sachsen, the Landeshauptstadt Dresden - Amt für Kultur und Denkmalschutz a Kulturstiftung Dresden der Dresdner Bank. Rezidence na schloss bröllin e.V. byla podpořena Ministerium für Bildung, Wissenschaft und Kultur des Landes Mecklenburg-Vorpommern a Landkreis Vorpommern-Greifswald.