Toto je testovací zpráva

Informace:

William Forsythe tvoří na poli choreografie přes 45 let. Je všeobecně uznáván jako osobnost, která transformovala balet v dynamickou uměleckou formu 21. století. Hluboký zájem o principy organizace ho postupně zavedl k produkcím celé řady projektů od instalací po filmy a díla založená na fenoménu informací z webu. Stojí také za celou řadou nových přístupů k taneční dokumentaci, stejně jako výzkumu a vzdělávání v tanci.

V roce 1976 se stal rezidenčním choreografem Stuttgartského baletu, vytvořil však díla pro celou řadu dalších souborů, mimo jiné v Mnichově, Haagu, Londýně, Bazileji, Berlíně, Frankfurtu, Paříži, New Yorku či San Francisku. Rokem 1984 začaly dvě dekády jeho uměleckého vedení prestižního tělesa Ballett Frankfurt. V roce 2004 pak založil vlastní soubor The Forsythe Company, který také do roku 2015 vedl. Loni se stal rezidenčním choreografem Paris Opera Ballet.

Je držitelem nejvýznamnějších ocenění v oboru, mimo jiné několika Bessie Award, Cen Laurence Oliviera, Zlatého lva benátského Bienále nebo the Wexner Prize. Je také držitelem prestižního francouzského titulu Commandeur des Arts et Lettres.