Toto je testovací zpráva

Informace:

Lali Ayguadé se narodila v Barceloně, kde studovala tanec na Institut del Teatre a později školu PARTS založenou Anne Teresou De Keersmaekerovou, kde se seznámila s repertoárem Williama Forsytha, Trishy Brownové a Rosas. Po studiích se přidala k dánskému souboru Publik Eye Company, kde spolupracovala s dramaturgyní Carmen Mehnertovou. V roce 2003 se stala členkou Akram Khan Company. Dále pracovala s Roberto Olivanem nebo Hofesh Shechterem. Rovněž pracovala s Marcosem Morauem a jeho souborem La Veronal (který získal národní cenu Španělska jako nejlepší choreograf) stejně jako s Antonem Lachkým, Joanem Catalou a dalšími. Roku 2010 byla nominována jako výjimečná tanečnice na Cenu kritiků Londýna. V roce 2013 vytvořila dva duety: Incognito a Saba, po té díla jako Portland nebo Kokoro.

 

Marcos Morau studoval choreografii na Institut del Teatre de Barcelona, Conservatorio Superior de Danza de Valencia a Movement Research v New Yorku. Jeho umělecké nadání není limitováno jen tancem, ale věnuje se i dalším disciplínám jako jsou fotografie, divadlo a také studiu divadelní vědy.

V roce 2005 založil La Veronal, soubor umělců z oblasti tance, filmu, fotografie a literatury. La Veronal vytváří sérii děl, kde každý kus čerpá z určitého konkrétního místa, země nebo města, které je prvotním impulzem tvorby a vytváří tak analogii mezi tancem a geografií.

Marcos Morau byl v roce 2013 oceněn Národní cenou za tanec, kterou uděluje španělské Ministerstvo kultury, a řadou dalších ocenění na národních I mezinárodních choreografických soutěžích. Marcos se svým týmem začal zasévat plody své práce také v jiných renomovaných souborech, např. National Dance Company of Spain, Scapino Ballet Rotterdam, Skånes Dansteater, the Gothenburg Opera, the Royal Danish Theatre nebo Carte Blanche (Norsko), pro něž tvořil díla. La Veronal je souborem, který zvou nejvýznamnější festivaly i divadla světa.